Magformers Geometria 1 CZ

Novinka sezóny 2023
27 bodov do vernostného systému
111,60 EUR
Skladom > 10 ks
ks
Magformers

Výukový box Magformers Geometria 1 s podtitulom OBRÁZKY A STAVBY je moderná učebná pomôcka pre MŠ + prvej a druhej triedy ZŠ, ktorá hravou formou zoznámi žiakov so základmi geometrie. V češtine.
viac

Kód produktu: 560521 EAN: 8595719200268 Doprava a platba

Výukový box Magformers Geometria 1 s podtitulom OBRÁZKY A STAVBY je moderná učebná pomôcka pre MŠ + prvej a druhej triedy ZŠ, ktorá hravou formou zoznámi žiakov so základmi geometrie. Je vynikajúcou pomôckou pre domácu výučbu detí v rodinách. Súčasťou boxu je okrem potrebných magnetických tvarov aj veľmi moderná štyridsaťstránková učebnica s metodickými pokynmi pre deti i rodičov. Celý projekt súborov výukových kariet s dielikmi Magformers je realizovaný v spolupráci s akreditovanou lektorkou ďalšieho vzdelávania učiteľov, RNDr. Máriou Kupčákovou, Ph.D. Geometrické karty sú zostavené v súlade s platnými učebnými osnovami, upevňujú a rozvíjajú geometrické poznatky žiakov, ale zároveň sledujú súčasné požiadavky na zjednodušenie učebnej látky.
 
Cieľom tohto výukového boxu Magformers je pomôcť vytvárať a rozvíjať geometrické predstavy predškolských a mladších školských detí kreatívnou formou. Karty obsahujú minimum textu, preto ich možno používať aj pri vzdelávaní detí cudzincov aj v rámci inklúzie.
 
Názvy dielikov sú prispôsobené veku detí, s tým, že nie je vždy nutné trvať na presnom geometrickom názvosloví. Jedným z cieľov predmatematického vzdelávania je rozlišovanie 2D a 3D geometrických útvarov (napríklad medzi štvorcom a kockou). Rovinné útvary sú pomenované jednoducho ako „obrázok“, stavby v priestore potom ako „stavba“ a sú v učebnici ňu farebne odlíšené. Druh dielu magnetickej stavebnice nie je vyjadrený slovne, ale obrázkom. Rovnako potrebný počet znázorňujú štítky s bodkami (obdoba stien hracej kocky).
 
Karty sú označené písmenami A – F podľa okruhov činností:
A Hľadáme tvary: štvorec, trojuholník, kruh
B Zostavujeme obrázky
C Dopĺňame druhú polovicu obrázku
D Vytvárame stavby
E Vieme, čo je obrázok a čo je skutočná stavba
F Hráme sa so stavebnicou
 
Autorka celého konceptu Magformers geometrie RNDr. Mária Kupčáková, Ph.D., sa po celý profesný život venovala výučbe geometrie. Teraz pôsobí ako lektorka ďalšieho vzdelávania učiteľov. Vydáva metodické materiály s názvom Tvorivá geometria. Výukové karty „2D & 3D geometria – Magformers geometria 3“ boli spracované podľa pôvodnej publikácie „2D a 3D geometrie – Geometrické karty pre ZŠ 2 a nižšie gymnázia” (ISBN 978-80-907214-6-3). Jej školenie si môžete objednať na jej stránkach: https://marie-kupcakova.webnode.cz/skoleni2/
© Marie Kupčáková 2019
 
Obsah balenia:
 
Trojuholník 6x
Vysoký trojuholník 5x
Pravouhlý trojuholníček 6x
Štvorec 14x
Obdĺžnik 4x
Trojitý obdĺžnik 3x
Kruh 4x
Polvalec 2x
karty MF Geometria 1 CZ 1x
Parametre
Počet dielov 45
Určené pre dievča, chlapca
Vek od 3 rokov
Materiál plast
Objem boxu 5 l
Typ upevnenia magnetické
Obal: dĺžka (cm) 31
Obal: šírka (cm) 20
Obal: výška (cm) 13,5