RE-WOOD®

RE-WOOD®

Táto značka materiálu je ekologickou alternatívou plastu!

UDRŽATEĽNÝ MATERIÁL BEZ ZNEČISŤUJÚCICH LÁTOK

RE-Wood sa vyrába ekologickým spôsobom z drvených zvyškov dreva, ktoré sú odpadom zo spracovania dreva v nemeckých výrobných závodoch, a prírodného spojiva v pomere 80:20.

RE-Wood sa skladá zo 100 % recyklovaných a prírodných materiálov a je certifikovaný pečaťou PEFC. Výrobky RE-Wood sú stabilné, ľahké, nerozložiteľné a majú vysokú úroveň bezpečnosti pri používaní.

STABILNÉ
ĽAHKÉ
TRVALÉ

Požadované kľúčové funkcie:

... byť kedykoľvek k dispozícii

... z regionálnych surovín

... vyrobené spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

... neobsahuje žiadne škodlivé látky

... zodpovedali mechanickým vlastnostiam plastov.

... sa dajú spracovať na našich strojoch počas výroby.

... dlhá životnosť

Základný materiál sa skladá z dvoch odpadových produktov, ktorým vdychujeme nový život. Z 80 % sú to mleté zvyšky dreva z lesného hospodárstva s certifikátom PEFC a z 20 % prírodné spojivo. Tieto dve zložky sa teplom a tlakom spoja a vytvoria hmotu podobnú drevu.

Aby bolo možné túto hmotu spracovať na bežných vstrekovacích strojoch, surovina sa rozomelie na granule.

Biodegradácia a udržateľná likvidácia

V prípade RE-Wood ide o biologický materiál, ktorý je úplne rozložiteľný alebo kompostovateľný hubami a baktériami, ak sa nechá dostatočne dlho rozkladať.

 Dostatočne dlhý čas v prípade tohto materiálu znamená 25 až 80 rokov a biologický rozklad je rovnako pomalý ako v prípade tvrdého dreva. Tento pomalý proces rozkladu má veľkú výhodu v tom, že výrobky RE-Wood® sú bezpečné na používanie, stabilné a dlhodobo odolné pri všetkých vplyvoch prostredia. Môžu sa dokonca niekoľkokrát umývať v umývačkách riadu.

Tieto vlastnosti však zároveň znemožňujú ich likvidáciu v nádobách na zelený odpad (organický odpad), pretože kompostárne a ich smernice na likvidáciu vyžadujú 95 % mieru rozkladu v priebehu 6 týždňov. To však RE-Wood® nemôže a ani by nemal dosiahnuť, inak by utrpela bezpečnosť používania a životnosť.

RE-Wood® je materiál vyrobený zo 100 % prírodných a recyklovaných materiálov, ktorý sa môže likvidovať do zvyškového odpadu len v prípade núdze.

 V najlepšom prípade sa však RE-Wood® nebude likvidovať vôbec. Výrobca uvádza, že bez ohľadu na to, aké staré je drevo RE-Wood®, vždy sa dá na 100 % opätovne použiť. Premieňa staré na nové - znova a znova, bez toho, aby stratilo svoje dobré vlastnosti.

 Preto výrobca apeluje na zákazníkov: "Pomôžte nám, aby sme RE-Wood® nelikvidovali, ale opätovne používali. Pošlite nám späť staré a už nepoužívané výrobky RE-Wood® a dostanete od nás malé poďakovanie. Na požiadanie vám vystavia potvrdenie o vrátení materiálu."

WISSNER GmbH; Zeppelinstrasse 14; 64625 Bensheim; Germany; mail@wissner-germany.com

 Vône

 Ako je opísané vyššie, RE-Wood® pozostáva z 80 % z mletých zvyškov dreva a počas výrobného procesu sa zahrieva na vysokú teplotu. Počas tohto procesu zahrievania dochádza k prirodzenému, netoxickému odplyneniu, ktoré má za následok mierny zápach. Ak sa výrobok RE-Wood® od nás prepravuje bez dlhodobého skladovania, v obale sa môže vyskytnúť netoxické zvyškové odplyňovanie. Po niekoľkých dňoch sa zápach rozptýli. Zámerne sme sa rozhodli nepridávať ďalšie vonné látky a chceme, aby bol materiál čo najčistejší a najprirodzenejší. S prípadným sprievodným zápachom silne rozohriateho dreva.

Odporúčané produkty10